Noutăți 2019

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
2 modele CFR in vitrina ACME
51150452_2019012078195473_8365075457573388288_n.jpg

foto facebook Trains Depot.
 
Restaurantul e tot ala ce a fost pana acum sau e alt numar?
 
In fotografie sunt reprezentate doar doua pagini dar am postat doar atat pentru ca m-i sa parut interesant.

Si scuze dar acum esti foarte rautacios: nu e o noutate ci sunt 5 vagoane diferite intre ele care nu au mai fost facute niciodata.
Toti colegii de forum te stiu de pasionat, iubitor si colectionar de istorie feroviara si tu doar remarca asta poti sa o faci?
Acuma eu nu stiu care e bugetul tau pentru trenulete dar am dubii sa cred ca e prea putin pentru tine.

La cate noutati au prezentat ceilalti producatori sincer mie mi se pare mai mult decat suficient.
Se zice ca vor fi disponibile imediat dupa targul de la Nurnberg.

LE: Si acum sa dam startul la barfa si rautati :)
 
AF a promis inca de anul trecut (trecandu-le si in cataloagele 2017, 2018) EA uri si DA uri, de asta era nedumerit omul!. AF a pus in vitrina anul asta EXACT ce apus si anul trecut: un bcm nevopsit (EXACT CA ANUL TRECUT PE CARE L-A STERS DE PRAF SI ULTERIOR PUS IN VITRINA) si un restaurant (EXACT ACELASI DE ANUL TRECUT CARE A SI APARUT IN 2018). AF nu a mai facut EA de 6 ANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
GAM te intreaba de noutatile AF, iar tu ii raspunzi de noutatile TILLIG. O fi GAM rautacios dar tu esti ilogic, ca sa fiu elegant.
Evident .......rautati, dar logice.
 
Daca era noutate Tillig era in catalog la Tillig, iar daca nu e in catalog la Tillig asta arata cat conteaza piata din Romania pentru ei. De fapt piata pentru ei conteaza cat vagonul descoperit care il au cei de la Tillig in catalog. Tillig are matrita asta de mai bine de 10 ani si in tot acest timp nu au aflat ca albastru indigo este cea mai indragita schema de vopsire?
Sunt aceleasi discutii din mosi stramosi.

Am zis ca sunt doar doua pagini. Din cate am inteles sunt anuntate si niste cisterne noi nu am vazut tot catalogul.

Si daca AF nu a mai facut locomotive de 6 ani ce? Pentru mine asta nu sterge cu buretele ce a facut pentru modelismul feroviar din Romania.

P.S. Am zis eu ca se lasa iar cu rautati. Ce te-ai aprins de parca ai fi "frate" cu el?
 
Da si tu pari frate cu AF! Sper ca Amintiri Feroviare sa nu traiasca din amintiri si sa puna mana pe treaba.
 
Ultima editare:
Legat tot de noutati: in catalog la Lemke este un vagon la N, mi se pare mie sa e acelasi vagon care face naveta cu dacii pentru Constanta?
 
Suntem frati de suferinta :)

Vagoane Y indigo cu dunga alba au fost facute.

Tillig 74345


Trains-Addicted
 
  • Like
Reacții: Florinn
Tragem linie peste noutatile 2019 si avem asa la HO
- vagon marfa ep III de la Exact-train (pentru Trains-Addcited.ro) cod Ex 20289
- vagon marfa ep III de la Tillig cod 76898
- seturi vagoane calatori tip Y/B70 de la AF
- alte numere pentru vagoanele cisterna PETROM
- locomotive 060 DA de la Albert Modell

catalogul AF inca nu este disponibil.