Comisionare Design pentru 3D Print

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

felippe

Mecanic de locomotiva
21 Ianuarie 2006
1.554
89
-
La Multi Ani Romania!

As vrea sa reinvii un proiect mai vechi, inceput acum vreo doi ani, dar nu sunt sigur ca voi reusi sa-l termin vreodata fara ajutor din exterior.

Nu mai am mult pana la terminarea sasiului pentru o locomotiva SA CFR tip B1-n2. Cum nu prea am idei pentru a construi si corpul locomotivei de la zero, si vazand la ce calitate s-a ajuns in tehnologia 3D, as vrea sa incerc, sa vad ce ar putea iesi dar nu am niciun fel de dorinta sa ma "lupt" cu programe CAD. Ma intreb daca as putea comisiona proiectarea 3D catre unul din membrii acestui forum? Nu e nevoie si de "printarea" propriu-zisa a modelului, am pe cineva local care ma poate ajuta daca ii furnizez "fisierul".

Numai bine,

Vali
 
Imprimarea in rasina este ceea ce iti sugerez eu pentru orice nu e sasiu, iar cu putina post procesare (slefuire + primer/filler) poti atinge calitate asemanatoare matritei de injectie de mase platice.