LDM12 și LDH25 la H0 prinate în rășină

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Felicitari pentru modele, Cornel. Cum i-am spus si lui Sorin, efortul vostru merita tot respectul. O imprimanta 3D sau o instalatie pentru photo-etching, cat de performante ar fi ele, fara fisierele care sa contina proiectele voastre ar fi precum un super-computer fara software. Ma bucur mult sa vad atat de multe modele romanesti. M-as bucura si mai mult sa le vad participand la expozitii internationale. La ce nivel se prezinta, cu mici modificari, poate reusiti sa le "duceti" catre Proto87.

Spor la munca in continuare!
 
felippe post_id=165669 time=1521669690 user_id=10 a spus:
Felicitari pentru modele, Cornel. Cum i-am spus si lui Sorin, efortul vostru merita tot respectul. O imprimanta 3D sau o instalatie pentru photo-etching, cat de performante ar fi ele, fara fisierele care sa contina proiectele voastre ar fi precum un super-computer fara software. Ma bucur mult sa vad atat de multe modele romanesti. M-as bucura si mai mult sa le vad participand la expozitii internationale. La ce nivel se prezinta, cu mici modificari, poate reusiti sa le "duceti" catre Proto87.

Spor la munca in continuare!

Multumesc frumos Felippe.
Si eu sunt bucuros ca nu am insistat degeaba atatia ani cu imprimantele 3D.
Asa este. Daca nu aveam experienta capatata de la celelalte 2 imprimante
modelele nu aveau cum sa iasa asa de bine.
 
LDH-ul 25


DSC_0018.jpg
DSC_0020.jpg


DSC_0021.jpg
DSC_0022.jpg


DSC_0016.jpg
 
  • Like
Reacții: AdyAero
Zilele astea am avut un pic de timp și am proiectat șasiul pentru LDM 12, care va fi și pe LDH 25
Motor Mashima 5 poli, volanta, roți și roată dințată Roco, modulo 0.4

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.