Noutati

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare,
Emisiunea a fost asa cum am spus intre 19-21 dar noi am fost ultimii.Personal,nu am prea fost multumit de modul gazetaresc specific in care au pus preoblema cu trenuletele,dar,oricum e ceva,mai bine decit nimic.
O sa fac rost de dvd si o sa pun filmarea aici in zilele ce urmeaza.
Multumesc pentru aprecieri si rabdare :lol:
s
 
Salut si felicitari pt modul in care ai promovat clubul. Stiu ca dl. Uscat a incercat sa fie nostim, in fond asta face emisiunea vizionabila... totusi poate ca a exagerat putin cu termenul de "boala". E greu sa prezinti in 2 minute activitatea unui club intreg... poate de asta reportajul a fost atat de defocalizat.
Si ca sa terminam intr/o nota optimista, daca tot lansati un nou cd (felicitari).... de ce nu s/ar face lansarea la club ?? in felul asta popularizati si clubul, sau hai sa spunem , il facem mai cunoscut. ar fi frumos sa fie odata pe luna o emisiune la un post local despre modelism, marog.. hobby-uri bolnavicioase. :))

weekend placut !
 
Salut,

catteva noutati de pe la club.

Lucrarile de amenajare a noului sediu sunt departe de a fi finalizate, dar ele avanseaza.

impreuna cu Mircea si Lucian ne-am apucat de instalatia electrica, defapt ei au facut mai toata munca. S-au montat "lanturi", pe acestea urmeaza a fi prinse lumini aproximativ deasupra la fiecare modul. Avantajele ar fi lumina foarte buna cand lucram la diorama si apoi posibilitatea de a aprinde lumina pe zone, astfel incat sa facem diverse poze "srtistice"




S-a bagat telefon (0264 483 802), si internet "fir-less" ca sa fie ca in gara.
De la nenea Sandy s-a capatat un biju de compresor.



Vom reveni cu noutati!

p.s. Asociatia Trainsylvania are disponibil un post de secretara (CV-urile se depun la sediu, cerinte 90-60-90, blond/albastri, productie 1986-1988)
 
Ma , nu mai vin la club ca sint fantome -aveti dovada concreta in poze. " Nu cred in fantome , dar ma tem de ele".
 
Florinn a spus:
Man de ce te gandesti la prostii :D.

Pentru cunoscatori e destul de clar de la ce vine acel " ' "

daaa, stiu eu:
se refera la picioare :D

"Un picior, în limba engleză foot, plural feet, prescurtat ft sau ' (simbolul pentru prim), este o unitate de măsură pentru lungime din cadrul sistemului imperial (anglo-saxon), având valoarea egală cu 12 inches."

1 ft = 304,8 mm = 30,48 cm = 3,048 dm = 0,3048 m


rezulta o mica contradictie cu parametrii anteriori: ~25-26m

ciudata fiinta va cautati mai baieti :D :D :D

Initial ma gandisem la data de fabricatie, mi-a atras atentia acel "Pentru cunoscatori" : daca erau ani simbolul ar fi fost inaintea cifrei....

:D :D :D
 
Ba e bine sa fie si anu fabricatiei, ca altfel, in lipsa altei cerinte, va treziti cu una dinaia "din spate de liceu, din fata de muzeu" :D .
 
Salut,

revin cu noutati de la club,

saptamana trecuta, joi, a fost demarata actiunea de zugravire la club,
Ionut a cumparat toate cele necesare si tot joi ne-am apucat pentru pregatit de zugravit, operatiune programata pentru sambata.

Totodata ne-am propus ca totul sa fie gata cel tarziu marti cand va fi intalnirea.

Prezenti la datorie, joi, au fost si Mircea si Lucian,
Mircea a venit cu ideea de a gletui pe la geamuri, Luci ne-a mai pus niste prize.

Iata niste imagini "before", de joi:



Sambata dimineata eram pusi pe fapte:




Rezultatul final:



Si am reusit si sa punem totul la loc si sa avem diorama functionala in aceeasi zi ;-)