ESU LokPilot micro output functions

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"

dan

Active Member
Trenulist
19 Septembrie 2016
152
0
Timisoara
www.info.uvt.ro
WEBSITE
http://www.info.uvt.ro/~mpopescu
YAHOO
mihai_dan_popescu
LOCATION
Timisoara
Am o mica nedumerire, In documentatie lui LokPilot Micro scrie ca decodorul are 2 functii de output de 140mA, dar nu stiu cum pot sa le folosesc? Vreau sa leg un consumator dar NEM651 are cele 6 iesiri standard + firul albastru (Ground +) iar NEM652 nu are nimic conectat de la decodor la pinul verde al mufei, asa ca nu stiu cum trebuie legat consumatorul. Sau n-am inteles eu ce sunt cele doua output functions?

http://www.esu.eu/en/products/lokpilot/lokpilot-micro-v40-dcc/
 
Descarca manualul LokPilot V4.0 de pe site-ul ESU . In manual ai toata familia LokPilot , inclusiv LokPilot Micro .
La pag. 12 - fig.2 vezi terminalele . Ce te intereseaza pe tine - Aux. 1 si Aux . 2 sunt pe spatele cablajului . Trebuiesc lipite .
La pag. 15 - 6.8.2. vezi conectarea .

Deci , da se pot conecta doua sarcini (in limita a 150 mA fiecare) dar s-ar parea ca trebuie sa lipesti fire pe spate . De obicei verde pentru Aux. 1 si violet pentru Aux. 2 cu potential "-" . Firul comun este albastru si "+" . Acelasi fir comun albastru se foloseste si pentru lumini .

Atentie : total curent (lumini + Aux.1 + Aux. 2 ) nu trebuie sa depaseasca 280 mA .
 
Descarca manualul LokPilot V4.0 de pe site-ul ESU . In manual ai toata familia LokPilot , inclusiv LokPilot Micro .
La pag. 12 - fig.2 vezi terminalele . Ce te intereseaza pe tine - Aux. 1 si Aux . 2 sunt pe spatele cablajului . Trebuiesc lipite .
La pag. 15 - 6.8.2. vezi conectarea .

Deci , da se pot conecta doua sarcini (in limita a 150 mA fiecare) dar s-ar parea ca trebuie sa lipesti fire pe spate . De obicei verde pentru Aux. 1 si violet pentru Aux. 2 cu potential "-" . Firul comun este albastru si "+" . Acelasi fir comun albastru se foloseste si pentru lumini .

Atentie : total curent (lumini + Aux.1 + Aux. 2 ) nu trebuie sa depaseasca 280 mA .
 
Descarca manualul LokPilot V4.0 de pe site-ul ESU . In manual ai toata familia LokPilot , inclusiv LokPilot Micro .
La pag. 12 - fig.2 vezi terminalele . Ce te intereseaza pe tine - Aux. 1 si Aux . 2 sunt pe spatele cablajului . Trebuiesc lipite .
La pag. 15 - 6.8.2. vezi conectarea .

Deci , da se pot conecta doua sarcini (in limita a 150 mA fiecare) dar s-ar parea ca trebuie sa lipesti fire pe spate . De obicei verde pentru Aux. 1 si violet pentru Aux. 2 cu potential "-" . Firul comun este albastru si "+" . Acelasi fir comun albastru se foloseste si pentru lumini .

Atentie : total curent (lumini + Aux.1 + Aux. 2 ) nu trebuie sa depaseasca 280 mA .
 
Revin cu o noua intrebare. Mai degraba o nevoie de confirmare.

LokPilot Micro v4.0 are 2 function outputs (lumini fata & lumini spate) si 2 logical outputs. Nu pot conecta o cupla la iesirile logice pana nu le amplific, nu?