Magazin de trenulete la Cluj

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Relativ la articolul de mai sus.
O cunostinta a fost la expozitie si a vazut standul magazinului. Aveau brosuri, impartea pixuri maerklin (am si eu unul) foarte amabili in informatii, stiau de noi...felicitari.
Supriza a fost ca, mai este un stand de trenulete cu produse PIko la randul lor reprezentau un magazin din....Cluj :D
Si de acolo am brosuri Piko si o adresa: str Motilor nr 153 :D
 
Hai sa facem si noi asa:
Eu fac un magazin Roco in Manastur,Ionut unul cu Brawa la Iulius Mall(ca-i linga el),Florin unul cu Bachmann in centru,Gabor unul cu Fleischmann(normal!) in Grigorescu
,Cristi unul cu de toate in Turda,Alin unul cu pietre si bolovani precum si produse Busch linga Gara iar lui Dan ii montam o baraca sa vinda decodoare in Piata,la rusi. :lol:
 
Vesti bune! Am fost ieri pe la magazin,unde au ajuns in sfarsit si produsele TRIX !
Din pacate inca nu este montat nici macar un cerc cu sine de curent continu,deoarece tot spatziul este impanzit de Marklin... :D si nu am putut incerca setul cu cele doua locomotive cu aburi cu sound....Daca nici pe azi nu au schimbat sinele...le voi schimba chiar eu :lol:
 
Salutare clujeni!

Au adus produse Trix in magazinul de la Cluj? Dar ceva Minitrix exista?
poate dau si eu o fuga pana in primavara sa vad "minunea" ....asa ca dati zor cu muntele ala, sa va aduc vacile Noch! ;-)
 
victorian a spus:
poate dau si eu o fuga pana in primavara sa vad "minunea" ....asa ca dati zor cu muntele ala, sa va aduc vacile Noch! ;-)

Pana in primavara va fi la iarba de vor plezni vacutele :D
Asta spre disperarea lui Alin al carui vis e sa vada o vacutza taiata in doua pe calea ferata. Dar le vom pazi cu strasnicie :-? :D
 
Au adus Start setul premium cu cele doua aburoase cu sunet BR 55 si BR 85 cu 8 vagoane. un Start set serie limitata ep 4 MILITARZUG BUNDESWEHR BR 290 (super! cite 3 faruri +2 rosii) cu 4 vagoane platforma (metal cu 6 osii)nr diferite,bineintzeles cu 4 tancuri Leopard 2(din metal turela,tun misca) +1 vagon lung persoane. Minunata!!!
Setul de doua BR 03 epoca 3-4 (la pretz de 1!)
Setul Bamberger cu V80 (detalii va va da Sandy... :D )
si inca vreo 5 locomotive(electrice-diesel) chiar si cu sound
@ Victorian Set MiniTrix cu etajate albastre...
Sper ca rally sa nu se supere...poate pare reclama,topicul...
 
Gabore,Rally nu vinde Trix,deci n-ar avea motiv :lol: >mai ales ca oricum cumparam si de la el.
Mi-a venit setul Bamberger Nachwerker cu V 80,loco metal plus 3 vagoane de naveta absolut superbe,cu usi care se deschid.Unul din ele e de bagaje.
Locomotiva are decodor DCC Selectrix si merge super.Din pacate nu are leduri rosii,asa ca va trebui sa-l"butonam" un pic.In schimb,pentru 192 euro (707 lei)cit a fost acest set,cred ca nu am ce comenta.
Am mai vazut si alte lucruri interesante:BR 120 electrica(beige/dunkelrot ep 4) la 707 lei, setul de 2 BR 03(albastra si neagra) pe la 1200 lei,superstartsetul cu BR 55 si 85,sunet si statie digitala la 2400 lei,Herkules,BR 185,autobuze si masini de la Maerklin(metal) pe la 25-50 lei.Mai au produse Pola si Faller,dar sincer azi ma grabeam prea tare ca sa vad tot.In plus,Maerklin "cit duce trenul"
Cit despre MILITARZUG BUNDESWEHR BR 290 ,ce sa mai spun?Daca Gabor ,zis si "Domnul Fleischmann",cunoscut ca fiind cel mai obsedat perfectionist din cite a vazut tarisoara noastra draga spune ca e "minunat",atunci,va dati seama.....:)))))
Ca magazin,arata exceptional acum!.Si as zica ca preturile sint ok.De la primavara aduc si Fleischmann.
Adriana si Iosif sint simpatici,amabili si s-au scuzat ca imi dau plasa cu Maerklin dar cele cu Trix n-au venit inca. :aplauze: :
 
O pagina web cu produsele din magazin nu au?
Nu de alta ...dar ''o fuga'' pina la Cluj nu e chiar floare la ureche....chiar daca am diesel :lol:
 
Tare mi-ar placea si mie sa existe un site al acestui magazin 8).
As dori sa stiu mai multe despre setul de doua BR03 :fluierat:
sandy a spus:
... Locomotiva are decodor DCC Selectrix si merge super. Din pacate nu are leduri rosii, asa ca va trebui sa-l "butonam" un pic...
Pot sa dau o mana de ajutor in acest sens? :D
 
Poti sa stii ca e foarte serios iar castigul mare este ca se diversifica gama, desi multi au spus initial ca de ce aduce Trix si nu Roco, de ce aduce faller si nu Noch, iata ca multi sunt de parere acum ca e bine ca avem o gama mai diversificata la cat mai multe magazine :).

Pana la urma un concurent poate fi la fel de bine si un partener.
 
Salutare tuturor,

Ma bucur ca exista un magazin Marklin in Romania. Eu am o colectie Marklin si in prezent cumpar numai din Germania, din motive de pret si lipsa unei alternative locale. Cu prima ocazie cind am sa vin in Cluj am sa-l vizitez.

Am vazut ca exissta o serie de discutii legate de faptul ca sistemul Marklin nu este asa de bun. Eu pot sa spun ca odata ce ai un model Marklin este greu sa mai cumperi altceva.

Adrian
 
Salut, dadrian, cred ca esti primul (sper sa nu ma insel) posesor de Maerklin de pe forum. Magazinul de la Cluj va avea foarte curand (o saptamana max 2) un site asa ca vei putea sa cumperi online produse marklin la niste preturi extraordinare. Dar oricum daca ai ocazia sa vii in CLuj noi te asteptam si pe la noi pe la club.
 
Salut Ionut,

Chiar am sa trec pe la voi, multumesc de invitatie. Daca sunteti baieti simpatici poate am sa va las citeva piese pentru expozitie (daca aveti).

Sunteti autorizati de Marklin? Am Central Station si exista posibilitatea de a avea un upgrade hard si soft. Pentru aceasta statia trebuie trimisa la Markiln. Cum dealerul de la care am cumparat-o a dat faliment, imi este relativ greu sa obtin aces upgrade.

Adrian
 
Salut.Felicitari pentru deschiderea(sau viitoarea deschidere)a magazinului Marklin la Cluj.Fara sa vreau am devenit posesorul a 3 start seturi Marklin hobby - 29755 -cu loco
Feuerwehr,29533 Guterzug si 78050. Astept start setul profesional 29830 cu loco BR 03 cu sunet si vagoane persoane. Am dorit sa renunt dar cred ca o sa construiesc si o diorama cu Marklin desi sant cam scumpe si nu se potrivesc cu alti procucatori .
Astept cu interes oferte si sa vizitez magazinul. petremar