Nebunia mea

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
azi am primit o vizita neasteptata.....un vagon cu etaj articulat al cailor ferate poloneze....care am inteles ca are vreo 30 si ceva de ani.
iata cateva poze:
1.jpg

2.jpg

3.jpg


aici cu un vagon de al meu de peroane:
5.jpg


cu locomotiva BR218
6.jpg


vagonul a ajuns pe pod
7.jpg


din pacate vagonul a trebuit sa plece la gara lui ....dar poate revine pentru alte sesiuni foto.
 
tirul este din pachetul Tuborg 8) care se gasea acum ceva timp...la 6 beri era in pachet tirul asta moca.
 
Nu mai au promotii?
Eu iau berea si cine vrea tirul

Fara gluma cred ca pot sa gasesc un furnizor de tiruri cu reclame de bauturi, de la racoritoare la bere si mai stiu eu ce
Preturi destul de bune

Sa vedem

Vagoanele sunt faine, seamana cu cele romanesti
Parca nici nu mai trebuie imbatranite
Ar arata si mai bine daca ar fi trase de o hidraulica, paraca vad trenurile de navetisti
 
eu inca nu dar fac poze cu un telefon mobil cu camera de 2 megapixeli si mai si filmez cu el sper ca Mos Craciun (adica nevastamea) sa-mi aduca si mie unul beton :D
 
azi am mai primit o vizita frumoasa :shock: - mai ales luand in considerare vremea de afara.
si anume un card de camioane si TIR-uri. care de care mai frumoase, mai inscriptionate, mai incarcate si tocmai bune de pus pe o diorama la descarcat langa un depozit de marfa sau pe niste strazi.
toate au cabina metalica si detaliile interioare ale cabinei. unul din ele are ca incarcatura o.........locomotiva. parca e pe gustul nostru. locomotiva nu este foarte detaliata sau frumoasa dar eu cred ca este exceptionala ca si idee.
va las sa va delectati cu pozele.
P1060818.jpg

P1060819.jpg

P1060821.jpg

P1060822.jpg

P1060823.jpg

P1060824.jpg

P1060825.jpg

P1060826.jpg

P1060829.jpg

P1060830.jpg

P1060832.jpg
 
pe unele chiar scria 1:87. cred ca cele mai mari sunt 1:100 dar nu sunt sigur.
nu vagoanele nu s-au schimbat pe camioane.
 
Arata foarte bine: masinile ca masinile nimic de zis, cred ca multi ne dorim sa le punem pe soselele unei diorame, ar arata grozav, sunt la scara, se pare, comparativ cu locomotiva
Ai de gand sa mai umblii la ele - culori?
Ca sa n-o zica altcineva o zic eu: dupa reclamele masinilor a curs cam multa bere pe la tine, poate faci un lac de acumulare cu moara si recirculare cu pompa :D
 
dar cine a zis ca-s ale mele?
daca va intereseaza camionul cu tuborg in clipa de fata apartine unei doamne :twisted:
si camioanele chiar sunt super. 8)
 
da mai dragilor......dupa o inspiratie profunda de la LDH m-am apucat si eu sa imi pun tarusi la vagonul platforma. nu mai explic si eu procesul tehnologic ca e acelasi. mai trebuiesc bibilite un pic si vopsite ....dar nu chiar acum 8)
iata ce a iesit:
P1060846.jpg

P1060847.jpg

P1060848.jpg

P1060849.jpg
 
da....deci am ramas in urma cu incarcatura.
intre timp mai revin si eu cate ceva ca nu prea am mai contribuit cu nimic. am aranjat si rearanjat sinele pana cand mi-a dat layoutul asta. azi am facut si terasament din carton gros peste care urmeaza pietrisul.
mai apare o loco un vagon un pod cate ceva noutati dar fara prea multe comentarii. mai urmeaza remiza de facut care este in faza de proiect...cea de pe diorama este la TT si nu imi foloseste decat ca si idee de postare a viitoarei remize.
trebuie sa mentionez ca foarte mult m-a ajutat LDH si cu fapta si cu sfatul. .....de aceea ii multumesc si public :oops:
si acum gata cu vorbaria si iata pozele.
P1060887.jpg

P1060888.jpg

P1060889.jpg

P1060893.jpg

P1060896.jpg

si un mic film