Depoul de Locomotive - BraÅŸov

Twin

New Member
25 Iul 2013
2
0
Brasov
Azi am dat o fug㒠pe la Depoul de Locomotive din Braşov şi am fă’cut ceva poze. Eu nu prea m㒠pricep la chestiile pe şine aşa c㒠am decis s㒠pun galeria aici s㒠vedeţi şi voi. :)

Sper c㒠v-au plă’cut cu toate c㒠au fost fă’cut cu un aparat nasol şi de un fotograf care nu se pricepe deloc la trenuri. :)) :cafea:

Gam3

Moderator
Membru personal
Super Moderator
Moderator
Trenulist
18 Iun 2016
5.142
78
Iași
Super! Multumin pentru aceste imagini.

Cele 4 vagoane de dormit vechi de la trenul macara mai sunt?

Daca se poate data viitoare poti face cateva fotografii la aceste cisterne?

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Dec 2008
725
0
Satu Mare
Foarte reusite pozele, felicitari! Ce mult imi place DA-ul 0941, foarte frumos intretinuta.

Pantiru

Well-Known Member
Trenulist
15 Apr 2011
396
0
Braila
Eu ma mir cum de sta neatinse de balaoachiasii si alti confrati de breasla din zona,ca la noi in portul Braila a stat doua zile pe o linie de asteptare o garnitura de vagoane cu marfa pentru export si nu, nu mai ca s-a evaporat din marfa ci si capacele casetelor cu rulmenti si sabotii de la toate vagoanele,cu toata paza lor.Acum cineva o sa zica:
Ce vrei domnule,paza vegheaza dar nu garanteaza.
Asta asa este,dar cum am mai zis ma surprinde ca mai exista zone linistite pe foametea asta.

geo2087

Active Member
Trenulist
22 Oct 2012
68
0
Brasov
Cand mai mergi pe acolo nu ma iei si pe mine? Eu inca nu am prins curajul sa ajung...
Foarte placute pozele!

Twin

New Member
25 Iul 2013
2
0
Brasov
Gam3 a spus:
Super! Multumin pentru aceste imagini.

Cele 4 vagoane de dormit vechi de la trenul macara mai sunt?

...

Daca se poate data viitoare poti face cateva fotografii la aceste cisterne?
...
Mersi mult. Eu m-am cam invartit prin tot depoul si nu am vazut asa vagoane. Si o sa incerc sa fac mai multe poze la acele cisterne daca/cand mai merg :).
Electricul a spus:
Foarte reusite pozele, felicitari! Ce mult imi place DA-ul 0941, foarte frumos intretinuta.
Mersi. Uite ce poarte face un aparat foto de patru milioane. :D
geo2087 a spus:
Cand mai mergi pe acolo nu ma iei si pe mine? Eu inca nu am prins curajul sa ajung...
Foarte placute pozele!
Ok. :)
Eu am fost acolo cu o cunostinta care lucrase in depou pe vremuri si cam de aia imi permitam eu sa ma sui pe toate vagoanele si sa intru in toate locomotivele ca nu avea ce sa imi faca. :D

Daca/cand mai merg odata iti voi da un PM pe forum. 8)

Electricul

Well-Known Member
Trenulist
20 Dec 2008
725
0
Satu Mare
Twin , poate fi si de 2 milioane, ma refeream ca pozele sunt reusite in general, adica ai reusit sa surprinzi locomotivele din depou din diverse unghiuri la care se adauga desigur si calitatea pozelor. Oricum, aparatele foto scumpe nu sunt intotdeauna o garantie a calitatii. Asa mai departe, la cat mai multe poze reusite.