Iunie 2013

• Forumul este in proces de upgrade!

Gam3

Well-Known Member
Membru personal
18 Iun 2016
5.043
0
Iași
Concurs lokomotiv, luna iunie 2013.

Concursul va premia cel mai bun articol publicat in luna iunie, deosebirea fata de regulamentul precedent este ca acum voturile le vor da userii forumului si nu doar administratorii.

Pentru aceasta luna premiul este de 200 lei.

Acest lucru este posibil datorita unui membru al forumului care a dorit sa sustina financiar acest concurs.

Va prezint mai jos regulamentul:

1. Articolele participante la concurs se aleg dintre cele publicate intre prima si ultima zi din luna, inclusiv.

2. Orice user al forumului poate propune un articol pentru concurs, daca considera ca ar merita luat in seama. Un user nu isi poate propune propriul articol.

3. La fiecare sfarsit de luna in zilele 1-5 ale lunii urmatoare se strang articole apoi are loc votarea in zilele 6-8 (inclusiv). Fiecare vot va fi exprimat de catre cei care voteaza intr-un post, acesta trebuie motivat prin cateva cuvinte.
Atunci cand se voteaza ar trebui sa se tina cont de calitatea continutului si contributia informativa/documentara sau artistica adusa comunitatii.

4. Useri care au sub 10 postari(la o categorie serioasa, nu bancuri, glume etc.) pe forum nu au drept de vot.

5. La finalul votarii va fi anuntat un castigator.

6. Castigatorul din luna precedenta nu poate participa si la concursul lunii in curs.

7. Administratia isi rezerva dreptul sa nu ia in considerare anumite voturi in cazurile:
- incalcarea punctului 3.
- modificarea votului (cand apare Last time edited by...). In acest caz trebuie anuntat un administrator sau un moderator cu privire la motivul modificarii..
- alte motive.

Orice user al forumului poate propune un articol pentru concurs, daca considera ca ar merita luat in seama. Un user nu isi poate propune propriul articol.

===============================================

dantm cu
You do not have permission to view link Autentificare sau înregistrare acum

;

semafor cu

bavareze cu

mpursu cu

Clubului Improvizat Bucuresti cu

rastel cu

WeepingEye cu

luka cu

cfft cu

scristi cu

cfft cu

cosmin78 cu

smotocel cu

kablu cu

Emanuel cu

smotocel cu

GFN cu

GFN cu

perioada votare - 8-10 iulie
===============================================

Luna asta Dantm si scristi mi-au atras atentia. Il votam pe Dantm cu toate calatoriile lui dar a venit scristi cu vagoanele 19-76, 20-76, 89-76.

Vot scristi pentru lucrarea de modelism. Am vazut tot procesul, de la taiat vagonul, facut interior complet ( imi place interiorul de la BAR) , facut ferestre noi la toate vagoanele, etc.

mpursu

Well-Known Member
25 Aug 2007
3.322
3
Oradea
railcrisana.wordpress.com
WEBSITE
https://railcrisana.wordpress.com/
YOUTUBE
mpursu
Votez articolul lui GFN "Digitalizare E 44 old Piko", fiindc㒠îmi place atât locomotiva îns㒺i, cât şi modul elegant în care s-au rezolvat construcţia interfeţei digitale şi conexiunile acesteia la sistemul electric existent, cu minime intervenţii şi modifică’ri. Felicită’ri! :aplauze:
Mi-a fost greu s㒠aleg între acest articol şi cel dedicat lui BR420, fiindc㒠ambele sunt excelente, dar pân㒠la urm㒠am fă’cut aceast㒠alegere ştiind c㒠intervenţia în E44 Piko este mai dificil㒠din cauza celor dou㒠motoare, a locului disponibil foarte restrâns şi a conexiunilor mai ciudă’ţele, realizate cu contacte alunecă’toare etc.

Electricul

Well-Known Member
20 Dec 2008
726
0
Satu Mare
Votez de aceasta data cu scristi, Vagoane de calatori seria 19-76, 20-76, 89-76(BAR BISTRO), deoarece aceste vagoane sunt o realizare unica in modelismul feroviar cu tematica romaneasca, la scara H0. Alegerea nu a fost usoara nici pentru mine.
In acelasi timp imi exprim bucuria sa vad propuneri mai multe, cu realizari de exceptie pentru care ii felicit pe toti, ma bucur sa vad mai multe transformari, modificari la material rulant, instalatii, decat la cladiri. Respect si succes!

interesantul

Well-Known Member
24 Ian 2016
1.584
0
47
Cluj-Napoca
Eu merg pe ”semafor”
Subiectele istorice nu las㒠trecutul s㒠moară’, s㒠fie dat uită’rii.

Nu c㒠acum am învă’ţa ceva, dar aşa...

bogdanra

Well-Known Member
19 Mar 2012
1.217
0
Bucuresti
tt.bogdanra.ro
WEBSITE
http://tt.bogdanra.ro
FACEBOOK
bogdanradu4tt
GOOGLEPLUS
bogdanra
Salut. Ma departez un pic de lucrari si votez si eu cu "semafor"... Aceeasi motivatie ca la "interesantul"... Si unii chiar mai au ce invata

catalin

Well-Known Member
24 Apr 2007
2.810
1
Bucuresti
Vot Semafor. motivatie: mai are inca puterea sa scrie despre ceva ce nu intereseaza decat pe foarte putini, din pacate...

piti

Active Member
13 Apr 2011
102
0
Timisoara
Votez cu dantm pentru consecventa si bogatia in detalii a reportajelor sale . Reportaje care sunt din ce in ce mai rare , majoritatea preferand autoturismul in defavoarea trenului , ca mijloc de deplasare .

stageexp

Well-Known Member
14 Ian 2008
1.260
0
Timisoara
Votez cu dantm pentru consecventa cu care lupta pentru o cauza pierduta aparent, dar mai ales pentru ca este printre singurele persoane din aria geografica pe care o cunosc care isi justifica numele de pasionat in domeniul transporturilor feroviare.

sogard_2003

Well-Known Member
19 Ian 2016
3.601
0
Bucuresti
Eu merg pe ”semafor”
Subiectele istorice nu las㒠trecutul s㒠moară’, imi place sa citesc din cand in cand astfel de articole.

smotocel

Well-Known Member
10 Oct 2012
580
0
Timisoara
vagoanele ca vagoanele.... alea le mai construim... :lol: dar la cum se misca lucrurile prin tara asta, posibil sa ramanem doar cu istoria si pozele lui dantm... asadar votul meu luna aceasta se indreapta catre dantm.

Alex14

Active Member
17 Ian 2012
147
0
Iasi-Husi
Eu votez pentru "mpursu cu Despre LED-uri" intrucat m-a ajutat sa inteleg mai bine ceea ce tine de electronica. Vrand sa fac la randul meu niste modificari la o loco si niste vagoane, mi-au fost de mare folos informatiile. :wink:

Gam3

Well-Known Member
Membru personal
18 Iun 2016
5.043
0
Iași
Castigatorul premiului de 200 lei este semafor.
Multumim tuturor pentru contributia adusa forumului si Felicitari!.

Voturile au fost:

semafor - 4
dantm - 3
gfn - 2
scristi - 2

1 vot anulat.

Gam3

Well-Known Member
Membru personal
18 Iun 2016
5.043
0
Iași
In aceasta luna avem si un premiu special in valoare de 100 lei.

Castigatorul este dantm cu toate reportajele lui.
Felicitari!

Semafor

Well-Known Member
21 Feb 2011
706
0
Pascani
Va multumesc si eu foarte mult!
La mine surpriza a fost totala pentru ca habar nu ma avut de concurs.
Bucuria a fost mare vazand ca mai citeste cineva articolele de istorie feroviara. Va multumesc tuturor!