Adunate la HO.

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
550
189
Bucuresti
YAHOO
contactless
BR 74 DB prezentata cateva pagini mai in spate a fost inlocuita in colectie cu alta BR 74 dar DRG cod Roco 43270 .A fost dotata cu decodorul demontat din cealalta , un TOM din vechea generatie .

• Like
Reacții: mpursu

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
550
189
Bucuresti
YAHOO
contactless
Intre timp a fost trecuta in digital si BR 57 Roco, tot cu decodor TOM, dar mai trebuie frezat lestul ce imita carbunii.
Pentru BR 18 am comandat la Roco prin HGD rotile alergatoare ,cea purtatoare pentru DC si timoneria de frana , toate in jur de 20 E, acum urmeaza lunga asteptare pana soseste comanda de la Roco.
Cateva poze de la trecerea in digital a locomotivei BR 57

Ultima editare:

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
550
189
Bucuresti
YAHOO
contactless
A sosit in colectie alta locomotiva BR 57 DRG Roco 43230 , locomotiva nu are cutie si nici accesorii dar acestea din urma au fost comandate.
Din pacate cand am frezat lestul ce imita carbunii pentru a face loc decodorului l-am gaurit.Pe masura ce taiam capul frezei a coborat din cauza ca nu l-am blocat si a intrat pe partea cealalta, asa ca pana la urma a ramas din el doar o rama peste care am lipit o bucata de hartie iar apoi nisip care a fost vopsit in negru mat, asta asa de experiment pentru ca am comandat alt lest ca sa fie conforma.

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
550
189
Bucuresti
YAHOO
contactless
Nu se vede dar eu stiu ca este acolo , piticii mei de pe creier nu vor sa o lase asa.:):):)

• Like

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
550
189
Bucuresti
YAHOO
contactless
Ce sa fac , neatentia se plateste.
Un lest la fel la Roco este in jur de 8 €, problema este ca nu mai au pe stoc pentru codul acesta de locomotiva ,dar dupa multe cautari pe alte coduri de locomotive la fel am gasit in final.

Ultima editare:

GFN

Well-Known Member
Trenulist
14 Oct 2010
550
189
Bucuresti
YAHOO
contactless
Am gasit bucata de lest decupata si i-am facut poza.
Se vede de la dreapta spre stanga linia cum a coborat capul de frezare .:mad:

Ultima editare:
  • Like