Bine ati venit !

  • In perioada urmatoare o sa vi se solicite modificarea parolei. Pana la modificarea parolei, userul poate figura ca si blocat, odata modificata parola, userul este reactivat automat.
    Pentru orice problema va rog folositi butonul "Contact"
Salutare tuturor.Ma numesc Vlad ,18 ani in vara urmeaza sa dau BAC-ul ceea ce determina problema timpului liber.Sunt colectionar la scara TT si de 1 an jumate lucrez la o diorama ce masoara 1,80 metri lungime si 1,05 metri latime. :D
 
Bine v-am gasit !

Va salut cu respect, iubitori ai trenului din Romania si de oriunde !

Am mai fost si pe alte forumuri, dar acum l-am gasit pe acesta si am recunoscut o buna parte dintre ceferistii pasionati.

Legatura dintre mine, trenuri si calea ferata este una de ordin afectiv, nu profesional. Imi place foarte mult sa calatoresc cu trenul (am peste 10.000 km in ultimul an, in interes de serviciu) si, cu toate ca pare un mijloc de transport desuet, nu cred ca exista altul in Romania care sa fie mai plin de farmec si chiar mai sigur (in ciuda vechimii infrastructurii).

Urari de bine tuturor !
 
Salutare tuturor si bine v-am gasit

Ma numesc Andrei si sunt novice in ale machetismului, dar pasionat :D
De mic sunt fascinat de modele de orice fel iar cu trenurile ( pe langa plimbarile prin tara) am luat legatura cand mi-a facut tata cadou un set Lima scara HO cu locomotiva DB V 160 011 ( asta scrie pe ea ) si trei vagoane de calatori. Setul este vechi dar mi-a trezit interesul si vreau sa evoluez in aceasta privinta ( locomotive si vagoane noi si neaparat o diorama :) ).
Va doresc numai de bine.
 
Salut la toata lumea.
Sunt nou in acest domeniu.
Sunt inginer calculatoare (timisoara 1999) si lucrez la o firma in Lugoj.
Mi-au placut dintotdeauna trenulete - acum sunt mult mai interesat mai ales pt. fiul meu Andrei.
Sper sa descoper cat mai multe lucruri interesante in aceasta comunitate.
Numai bine.
Sorin Cadariu
 
Va salut! Numele meu este Flavius si sunt din Timisoara. Visez la realizarea unei diorame in podul casei. Momentan strang informatii, citesc cu placere acest forum si fac achizitii din cand in cand. Pot spune ca ma atrag epocile timpurii, dar si tot ce este legat de CFR. In incheiere vreau sa va spun, ca i-am aratat mamei mele prima mea locomotiva cu aburi, cumparata cu sunet. In timp ce aceasta rula, ochii mamei s-au umezit. Si-a adus aminte de copilarie. A locuit la Deta langa gara...
 
Va salut! Ma numesc Adrian, sunt din Cluj-Napoca si, de cateva luni, incerc sa regasesc o pasiune mai veche pentru trenulete. Deocamdata sunt la primii pasi, adun piese, citesc mult si inteleg putin.
 
Salut Adrian, ti-am scris si PM dar am inteles ca deja stii de existenta clubului de la Cluj. Oricum te asteptam cu drag pe acolo cand vrei.
 
Salutare tuturor

A sosit timpul sa ma prezint; Florin NAE - Bucuresti, foarte "crud" in ale feroviarelor, doresc sa sa ma alatur acestei familii de feroviari pentru a acumula cat mai multe informatii pe care sa le pot impartasi si altora.
Nu de mult timp am avut ocazia sa cunosc unul dintre oamenii care stie ce inseamna modelism de orice natura, fara niciun fel de "periaj" pot spune ca-mi este profesor si datorita lui am cunoscut si aceasta sectiune a modelismului chiar daca distanta Buc-Cluj este de ordinul sutelor de km nu il impiedica sa-mi impartaseasca din cunostintele lui.
Respect tot ce ati realizat si realizati in continuare

Respecte tuturor si bine v-am gasit
 
Bun venit Florin!

Acelasi respect si pentru tine din partea noastra si speram ca ai sa te simti ca intre prieteni.
Ma bucura faptul sa aud ca ai un mentor de la carea ai invatat ce este modelismul iar faptul ca sunt cateva sute de kilometri intre voi sunt sigur ca nu o sa-l impiedice sa te ajute cand vei avea nevoie.

Acelasi lucru si din partea noastra iar daca timpul iti permite te invitam sambata 8 noiembrie la club ca sa ne cunoastem personal.

Pana atunci te asteptam cu povestea despre pasiunea pentru trenulete si, daca sunt, intrebari.
 
Florinn a spus:
....se pare ca numarul Florinilor pasionati de trenuri este chiar mare. :D .....

se pare ca sunt mai multi "Florini" decat par :wink:
Florinn a spus:
Totodata doresc sa urez Bun Venit ! pe forum altor 2 oameni de valoare,

Dan Jiga si Cristi Savin!


Cristi Savin...cel de la Braila?deja era pe forum :roll:

scuze de off-topic